1.01.2023 13:25:00

Balıkesir Erdek Gezilecek Yerler

Balıkesir Erdek Gezilecek Yerler

Balıkesir’in sevilen tatil beldelerinden birisi olan Erdek, içerisinde pek çok doğal güzelliği bulunduran bir ilçemizdir. Özellikle bölgenin Türkiye’nin ilk sayfiye alanlarından birisi olduğu da görülmekte. Uzun zamandır yaz tatillerinde ailelerin de tercih ettiği yerlerden birisi olan Erdek, özellikle balayı tatilleri için de tercih edilebilecek alanlar arasında. Çok farklı güzellikleri bünyesinde toplamış olan Erdek mutlaka gezilmesi gereken yerler içerisindedir. Balıkesir Erdek gezilecek yerleri sizler için derledik.

Anıt Ağaç

1860 yılında dikilmiş olan bu ağaç, Erdek’in simgeleri içerisinde bulunmakta. Yıllardan beri tüm güzelliğiyle günümüze gelmiş olan ağaç mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir. 114 cm çapı olan ağaç doğal ortamını tam anlamıyla korumuş diyemeyiz. Fakat ağacın bakımları yapılmış ve sağlıklı bir şekilde günümüze gelmiştir. Sabah yürüyüşlerinizi bu bölgede yapmayı düşünüyorsanız ağacı görme fırsatını da yakalayabileceksiniz.

Erdek Açık Hava Müzesi

1948 yılında yaptırılmış olan bu alan, içerisindeki pek çok eseri yitirmiş durumda. Fakat uzun uğraşlar sayesinde pek çok eser müzeye yeniden kazandırılmış ve sergileme fırsatını da sunmuştur. Muhtar olan Reşit Mahzar Ertüzün’ün de bu müzeye büyük katkı sağladığını söylemeliyiz. Girişlerin ücretsiz bir şekilde yapılabileceği müzeyi Roma ve Helenistik döneme ait olan kalıntıları yakından inceleme fırsatını yakalayabileceğiniz için gidip görmenizi öneriyoruz.

Çuğra Plajı

Çuğra Plajı

Mükemmel bir sahil ve denize sahip olan Çuğra Plajı, turistlerin Erdek’te en çok uğradıkları yerlerden birisi. Halk plajı olma özelliğini gösteren bu plajda şezlong ve şemsiye hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Bu tür hizmetlerin ücretli olduğunu eklememiz gerekiyor. Çevresinde yer alan kafe ve restoranlar sayesinde ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Kurbağalı Plaj

Erdek halkının çokça sevdiği plajlardan bir diğeri de Kurbağalı Plaj. Sahil şeridinin 1 km kadar olması, fazla ziyaretçiyi bünyesinde toplayabildiğinin göstergelerinden birisi. Farklı tesislere ait olan kısımlarda güneşlenmek ve denize girmek isterseniz o alandaki şezlong ve şemsiyelerin ücretli olduğunu da unutmamalısınız.

Ocaklar Plajı

Ocaklar Plajı

Sakin yapısıyla ailelerin tercih ettiği plajlar içerisinde bulunan Ocaklar Plajı, kimi zaman fazla rüzgara da sahip olabiliyor. Bundan dolayı da bu dönemlerde sörf yapanları etrafta görebilmek mümkün hale geliyor. İlçe merkezinden 6 km uzakta bulunan bu plajı tatilleriniz için değerlendirebileceksiniz.

Narlı Köyü

Narlı Köyü Roda ismi ile de bilinmekte. 1926 senesinden sonra bu ismi aldığı bilinmektedir. Köye ulaşım da oldukça kolay bir şekilde yapılabilecek. İçerisinde satılan el işi ürünler de sizleri beklemekte. Dilerseniz bu el işi ürünlerini hediyelik eşya olarak da satın alabilirsiniz.

Ocaklar Köyü

Doğal güzellikleri Erdek içerisinde yakından görmek isteyenlerin mutlaka Ocaklar Köyü’nü ziyaret etmeleri gerekiyor. Mis gibi havası ve doğasıyla sizlere rahat bir nefes aldıracak yerlerden. Yazlıkçıların ve turistlerin uğrak yerleri arasında bulunan Ocaklar köyü, aynı zamanda sahil şeridini de bünyesinde bulunduruyor.

Tatlısu Köyü

Bandırma ve Erdeklilerin rahatlıkla alana ulaşabilmelerinden dolayı genel olarak yerlilerin hafta sonlarında uğradıkları yerler arasındadır diyebiliriz. Şehirden kaçmak isteyenlerin buluşma noktası sayılabilecek olan bu köy, oldukça eski yapıları da içerisinde bulundurmakta. Dilerseniz hem köyü gezebilir hem de sahilde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Seyitgazi Tepesi

Ağaçlarla çevrilmiş olan bu tepe üst noktasında bir mezara da ev sahipliği yapmaktadır. Fakat mezarın kime ait olduğu bilgisi bulunmamakta. Tepeye çıkıp dilediğiniz kadar Erdek’in kuş bakışı manzara fotoğraflarını çekebilirsiniz. Çok yüksek olmadığı için tepeye çıkmak zor da değil.

Erdek Sahili

Çevresinde eğlence merkezlerini de bulundurmasından dolayı yerli ve yabancı turistin ilgi odağında olan Erdek Sahili, genel olarak yaz dönemlerinde diğer sahillere göre daha kalabalık olmakta. Akşam yürüyüşlerinizde sizlere keyifli dakikalar yaşatacak yürüyüş yollarında yürüyebilir, çevrede yer alan restoranlarda akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Restoranlar haricinde meyhane, pub ve kafe gibi farklı olanaklar da sunulmakta.

Kapıdağ Yarımadası

Kapıdağ Yarımadası

Antik kentlerle birlikte içerisinde manastırı da bulunduran Kapıdağ Yarımadası, Erdek içerisinde kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi. Muhteşem güzellikteki doğası sayesinde kampçıların da uğrak yerlerinden birisidir. Sizler de otelde konaklamak yerine dilerseniz bu alana çadır atabilir ve kamp deneyimini yaşayabilirsiniz. Sakin ve huzurlu vakit geçirmek isteyen herkesin bu alana gelmelerini öneriyoruz. Bu sayede unutulmaz bir tatil yaşama imkanına da kavuşabileceksiniz.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 3260
Populer Yazılar
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz