2.04.2023 13:40:00

Bungalov Ev Kiralamadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bungalov Ev Kiralamadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Son zamanların en popüler tatil alışkanlıklarından biri bungalov ev kiralama oldu. Türkiye’de daha farklı konseptte butik bir tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alan bungalov evler yılın her mevsiminde yoğun bir şekilde talep görüyor. Bungalov evlere artan yoğun taleple birlikte her geçen gün yepyeni tarzda birbirinden ayrı özelliklere sahip bungalov evler yapılıyor ve tatil severlerin beğenisine sunuluyor. Türkiye’nin her yerinde talep görmeye başlayan bungalovların en çok tercih edildiği yerler Sapanca, Kartepe, Maşukiye gibi yerler olarak öne çıkıyor fakat Rize, Trabzon gibi Doğu Karadeniz şehirlerinde de bungalov evlere talebin arttığını görüyoruz. 

Bungalov Evler Neden Popüler Oldu?

Her geçen gün daha yoğun bir ilgi ile karşılaşan bungalov evlerin neden son zamanlarda daha popüler olduğu da oldukça merak konusu. Gelin hep birlikte bu konuyu da biraz inceleyelim…

Bungalov evlere olan talep, Koronavirüs pandemisinin ardından oldukça fazla artış gösterdi. İnsanların daha butik ve kendilerine ait bir alanda tatil deneyimi yaşamak istemeleri bu evlere olan talebi artırdı. Sosyal mesafe kurallarının ardından herkesin yoğun bir şekilde bulunduğu beş yıldızlı otellere talep azalırken; bungalov, glamping, villa tarzı farklı konseptli konaklama seçeneklerine olan ilgi ise ciddi anlamda yükseldi.

Bungalov evlerin en popüler olduğu Sapanca, Maşukiye, Kartepe gibi destinasyonların İstanbul’a olan yakınlıkları da bu konuda pozitif bir katkı sağladı diyebiliriz. Zira şehir merkezine 2 saatlik bir mesafede bulunan bu evler haftasonu için bir yerlere kaçmak isteyen İstanbulluların ilk tercih ettikleri yerler oldu. Burası şehir hayatının gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşarak bir nebze de olsa dinlenebilmenize olanak tanıyor gerçekten…

Bungalov Evlerin Tarz ve Yapıları

Bungalov evler genel olarak 3 tarafı güneş alan büyük camlarla çevrili şekilde dizayn edilip tasarlanırlar. Fakat içleri ise birbirinden farklı olabilmektedir. Dubleks olan yada asma katlı olan çok farklı evler vardır. Isıtmalı havuzlu bungalov evler, havuzlu bungalov evler, şömineli evler de yine bungalovların farklı tarz ve yapılarına örnek olarak verilebilir. Tatilseverler tatilden beklentilerine yada isteklerine göre bu evlerden herhangi birini tercih edebilirler.

Bungalov Evlere Ne Zaman Gidilir?

Bungalov Evlere yılın her mevsiminde yoğun bir şekilde talep olmaktadır. Yine kişilerin tatilden beklenti ve isteklerine göre bu durum değişiklik gösterebilir. Kışın apayrı güzellikler sunan bungalov evler yazın da yine bambaşka deneyimleri beraberinde getirmektedir. Yazın yürüyüşler yapabileceğiniz orman manzaralarını ayağınıza getirirken, Ege ve Akdeniz’deki bungalov evler ise yaz turizmi için çok ideal olmaktadır. Kartepe bölgesi ise kışın daha çok tercih edilebilecek yerler arasında yer almaktadır. Kartepe Bungalov Evleri; orman manzarası, dağ manzarası gibi seçenekler ile tatilseverlere sunulabilmektedir. Dilediğiniz tarzdaki evi buraya geldiğinizde kiralayabilirsiniz. Gitmeden kiralama yaparsanız tabii sizler için daha iyi ve konforlu olacaktır. Birazdan bunun neden önemli olduğunu da sizlere aktarmış olacağız.

Bungalov Ev Kiralamadan Önce Bunlara Dikkat Edin!

Bungalov evlere talep çok fazla artarken bu evleri kiralamadan önce dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar bulunmaktadır. Yaz ayları yaklaştığında bungalov evlere yönelik talepler de artmaktadır. Bunu fırsat bilen çeşitli dolandırıcı sayfalar taklit sayfalar yada siteler oluşturarak insanları dolandırmaktadırlar. Bu konuya özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Bunun için TÜRSAB üyeliği olan acenteler aracılığı ile tatilinizi planlayıp, bungalov evinizi bu acentelerden kiralarsanız en güvenli yolu tercih etmiş olursunuz. 

Bungalov Tatilizi planlamadan önce yapmanız gereken bir diğer unsur ise tatil planınıza en az 2 hafta önceden karar vermenizdir. Yoğun sezonlarda talep patlaması yaşandığı için erken rezervasyon sayesinde tatilinizi huzur ve mutluluk için yapabilirsiniz.

Sapanca Bungalov  evlerimizi görmek için tıklayabilirsiniz.

 
Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 341
Populer Yazılar
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz