15.01.2023 09:35:00

Los Angeles Gezilecek Yerler

Los Angeles Gezilecek Yerler

‘’Melekler Şehri’’ olarak adlandırılan bu yer, ABD’nin en renkli yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Amerika’nın en kalabalık şehirleri içerisinde. Rüya gibi bir tatil geçirmenize imkan tanıyacak olan bu şehirde çok farklı etkinlikler de mevcut. Kendinizi her dakika farklı bir aktivite yaparken bulabilmeniz mümkün. Doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle Los Angeles kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler içerisinde bulunuyor. Los Angeles gezilecek yerlere gelin yakından bakalım.

Hollywood Bulvarı

Los Angeles’ın Hollywood filmleri ile meşhur olan şehirlerden birisi olduğunu biliyoruz. Pek çok filme de ev sahipliği yapmış olan bu şehir, içerisinde Hollywood Bulvarı’nı bulundurmakta. Bulvarda gezinirken bazı filmlerin sahnelerini hatırlamanız da mümkün olacak. Muhteşem dekorasyonu ve mimarisiyle bulvar kesinlikle gezilmesi gereken yerlerden birisi. Ayrıca bu alan içerisinden fotoğraf çekmeniz de mümkün.

Santa Monica

İçerisinde pek çok kafe ve restoranı da bulunduran Santa Monica, turistik alanlardan bir diğeridir. Sahile sahip olan bu yer, yürüyüşleriniz için de tercih edilebilecek olan alanlar içerisinde yer alıyor. Özellikle gün batımını görebilmeniz için mutlaka bu alana uğramanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle akşam saatlerinde çok daha güzel manzaraları görebilirsiniz.

Santa Monica İskelesi

Çocuklu aileler tarafından daha çok tercih edilen bu alanda dönme dolap da yer almaktadır. Günün her saati oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz iskele, Los Angeles’a gelen kişiler tarafından mutlaka uğranması gereken bir yer. Akşam saatlerinde dönme dolabın ışıklandırması daha hoş fotoğraflar çekebilmenize de olanak tanıyacak bir ayrıntı.

Rodeo Drive

Şehrin zengin kesiminin yer aldığı Rodeo Drive, içerisinde çok lüks dükkanları bulundurmakta. Alışveriş için tercih edilen Rodeo Drive, oldukça canlı ve hareketli yapısıyla da dikkat çekmekte. Dünyada bilinen en lüks alışveriş yerlerini bu alanda görebilmeniz mümkün. Keyifli vakit geçirebileceğiniz bu caddeyi Los Angeles’a gelmişken mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Disneyland

Disneyland

İçerisinde pek çok aktivitenin yer aldığı Disneyland, şehrin en sevilen yerlerinden birisi. Sadece burayı görebilmek adına Los Angeles’a her yıl yüz binlerce kişi uğramakta. Hem sizin hem de çocuklarınız için farklı aktivitelerin yer aldığı alanı kesinlikle gezmeniz gerekiyor. Disney filmlerini canlandırma alanları sayesinde görebilmek de mümkün. Ayrıca içerisinde sadece Disney’e ait olan ürünlerin satıldığı dükkanlar da bulunmakta. Eve dönmeden önce sevdiğiniz filmlerin figür ya da oyuncaklarını bu alanlardan temin edebilirsiniz.

Walt Disney Concert Hall

Görkemli yapısıyla görenleri kendine hayran bırakan Walt Disney Concert Hall, konser salonlarından birisidir. Los Angeles Filarmoni Orkestrası’nın bu salonda yıl boyunca çıktığı bilinmektedir. İmkanınız varsa bu alana uğramalısınız.

Los Angeles Downtown

Modern binaları ve etkinlikleri bir arada bulabileceğiniz bu alan, sanatsal aktiviteler açısından da gün geçtikçe zenginleşmekte. İçerisinde Grand Center Market ve Chinatown’un da yer aldığı Los Angeles Downtown, gezi sırasında uğranması gereken alanlar içerisinde bulunuyor.

Sunset Caddesi

Doğa harikası bir alan görmek isterseniz Sunset Caddesi’ni ziyarete çıkabilirsiniz. Etrafında yer alan palmiye ağaçları sayesinde bölge daha da güzel hale getirilmiş. Ayrıca eğlence merkezlerinin de genel olarak bu bölgede toplandığını söylemek mümkün. Gece saatlerinde daha da kalabalık olan bu caddede kafe haricinde restoran ve bar gibi alanlar da yer alıyor.

Beverly Hills

ABD’nin ünlü ve zengin kesiminin yaşadığı alan olarak bilinen Beverly Hills, içerisinde pek çok malikane ve villa bulundurmakta. Filmlerde yer alan muhteşem binaların bu alanda toplandığını görebilmeniz de mümkün olacak.

The Broad

Sanat severler için bulunmaz bir hint kumaşı olan The Broad, çağdaş sanat eserlerini bulundurmaktadır. 1950 yılından başlanarak günümüze kadar gelen sanat eserlerine ev sahipliği yapan müze mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. İçerisinde sadece resim değil fotoğraf ve heykeller görebilmeniz de mümkün.

Petersen Automotive Museum

1886 yılında çıkarılmış olan modelleri de bulunduran bu müze, araba sevenlerin en çok tercih ettiği müzeler arasında yer almakta. Şık ve bakımlı olan arabaların yer aldığı müzede çok farklı modeller görmeniz olanaklı. Müze içerisinde mola verebilmeniz için bir restorana da yer verilmiştir. Dilerseniz müze geziniz sonrasında bu restoranda oturup yemek yiyebilirsiniz.

Malibu

Plaj arayışında olan kişiler için tercih edilebilecek olan alanlar içerisinde Malibu yer almakta. Muhteşem denizi ve sahili sayesinde unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. Sörf gibi farklı etkinlikleri de bulunduran plaj, balinalara ev sahipliği yapan bir denize sahip.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 2280
Populer Yazılar
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz