22.12.2022 15:45:00

Ölüdeniz'de Gezilecek Yerler

Ölüdeniz'de Gezilecek Yerler

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz, yaz tatilleri için vazgeçilmez yerlerden birisi. Turistlerin her yıl yoğun ilgisiyle karşılaşan Ölüdeniz, muhteşem bir denize sahip olma özelliğiyle bilinmekte. Tertemiz kumsallarının olması da onun her yaz tatilinde uğrak alanları arasında yer almasına imkan tanıyan bir özellik. Fethiye merkeze yaklaşık 13 kilometrelik bir mesafede yer alan bu alana ulaşım da oldukça kolay. Fethiye merkezden kalkan toplu taşıma araçlarıyla Ölüdeniz’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Sadece denizi ile değil farklı doğal güzelliklere sahip olması onun sevilen yerler içerisinde bulunmasına imkan tanıyor. Ölüdeniz gezilecek yerlerlistesini de bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. Gelin bu yerlere ayrıntılı olarak birlikte bakalım.

Ölüdeniz Tabiat Parkı ve Belcekız Plajı

Kartpostal güzelliğinde olan bu plajın sularının masmavi ve temiz olması, alanın yaz tatilleri açısından en uygun yerlerden birisi olduğunu bizlere gösterir nitelikte. Temiz bir havaya sahip olan bu alan, koruma altında olan yerlerden birisi olma özelliğinde. Girişlerin ücretli bir şekilde yapıldığı plajda farklı hizmetler elde etmeniz de mümkün. Şemsiye ve şezlong gibi hizmetlerin yanı sıra etrafında yer alan işletmelerden yeme içme ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Berrak sulara sahip olması, fotoğraf çekimlerinin yapılmasında da tercih edilmesine imkan tanımakta.

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi

Dünyaca ünlü olan bu alan, turistlerin ilgi odağı yerlerinden. 1995 yılında bölgenin 1. Derece Doğal Sit Alanı olarak ilan edildiği bilinmekte. Farklı renkte ve farklı cinste kelebeklerin yolunuza eşlik edeceği bu alan mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi. Özellikle de yakın civarlarda kamp yapmak da mümkün. Çevrede yer alan farklı konaklama tesislerinde kalabilir, tatil sürenizi uzatabilirsiniz. Buraya gelen kişilerin burdan ayrılmak istemeyeceklerini açık bir şekilde söyleyebiliriz. Ailenizle tatil yapabilmek için de tercih edebileceğiniz vadi, bütün doğa güzelliklerini gözler önüne sermekte. Dilerseniz vadide keşifler de yapabilirsiniz. Fotoğraf makinenizle farklı çekimler yapmanıza imkan tanıyacak olan bu vadiyi, Ölüdeniz’e gelmişken mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ölüdeniz Babadağ Paraşüt Atlayışı

Ekstrem sporlara ilginiz varsa bu alan tam da size göre. Paraşüt atlayışı yapabileceğiniz bu alanda paraşüt atlayışı yapabilmeniz adına sizlere destek olacak hocalar da yer alıyor. Bu atlayışa ilgisi olan herkesin hayatta en az bir kez bu bölgeye uğramalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca tepenin muhteşem bir manzaraya sahip olduğunu da söylememiz gerekiyor. Muhteşem bir havaya da sahip olan bu alan sizleri dinlendirecek nitelikte.

Kabak Koyu Vadisi

Bungalov tarzı evlerde konaklamak ister misiniz? Peki muhteşem bir doğayla baş başa kalmak? Eğer iki soruya da cevabınız ‘’evet’’se sizlere mükemmel bir önerimiz var. Kabak Koyu Vadisi. Vadi içerisinde sadece bungalov evler değil, aynı zamanda ağaç evleri de yer almakta. Tamamen doğayla iç içe olabileceğiniz ağaç evler sayesinde şehrin tüm stresinden uzaklaşmanız da mümkün hale gelecek. İçerisinde yer alan otellerde konaklama imkanını yakalayabileceğiniz vadide kesinlikle konaklamalı olarak tatil yapmanızı öneriyoruz. Bu güzelliklere günübirlik doymak imkansız.

Likya Yolu

3 bin yıllık geçmişe sahip olması, yolun doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi anlamda da muhteşem bir değere sahip olduğunu bizlere göstermekte. Bazı kısımlarının denize yakın olduğu yol üzerinde görülen ayrıntılardan. Genel olarak yabancı turistler tarafından tercih edilen bu yol, uzun yol yürüyüşü yapmak isteyen herkes tarafından da ziyaret edilebilecek alanlardan. Dilerseniz sabah yürüyüşlerinizi bu alanda gerçekleştirebilirsiniz. Temiz bir havaya sahip olması ve bol oksijen barındırması yolun en güzel yanları içerisinde.

Saklıkent Kanyonu

Kanyon gezmek ve buranın doğal güzelliğine eşlik etmek isteyen kişiler tarafından ziyaret edilebilecek olan Saklıkent Kanyonu, yürüyüş yolunun bittiği anda muhteşem bir heyecan da getirmekte. Yaz kış demeden her zaman buz gibi sulara sahip olan bir nehirden geçmeniz son aşamada yolu bitirebilmeniz adına gerekli. Nehiri geçtikten sonra dilerseniz rafting yapma imkanına da sahip olabilirsiniz. Benzersiz bir deneyim yaşamak isteyen herkesin Saklıkent Kanyonunu ziyaret etmelerini öneriyoruz.

Kıdrak Koyu

En sevilen kamp alanları arasında yer alan bu koy, kolay bir ulaşıma sahip olması sebebiyle de oldukça tercih edilen yerlerden birisi. Geniş bir plaja sahip olması ve masmavi denizi bünyesinde barındırması koyun en sevilen özellikleri arasında.

Ölüdeniz Tekne Turu

Bireysel bir tur yapmak yerine tekne turları hem sosyalleşmenizi hem de yalnız başınıza göremeyeceğiniz yerleri görmenize imkan tanıyabilir. Limandan hareket eden turlar genel olarak yaz mevsimlerinde düzenlenmektedir. Muhteşem gezilerin tadını çıkarabilmek için turlara katılabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 4858
Populer Yazılar
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz