17.01.2023 10:50:00

Tuzla'da Gezilecek Yerler

Tuzla'da Gezilecek Yerler

Hafta sonu tatilleri için İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmak istemeyen kişiler için Anadolu Yakası içerisinde yer alan Tuzla’da pek çok yeri gezebileceklerini söylemek mümkün. Tuzla ilçesinde yer alan farklı yapılar, tarihini inceleme şansını da elde etmenize imkan tanıyacaktır. İçerisinde yer alan manzaraları ve deniziyle keyifli vakit geçirebilmek de mümkün. Tuzla’da gezilecek yerler listesinde neler yer alıyor gelin beraber inceleyelim.

Planetaryum ve Gözlem Evi

Astronomi ve evren temalı olan bu gözlemevi, çocuklu aileler tarafından da çok fazla ziyaret ediliyor. Özellikle de kültürel alanda bilgi edinebilmenize imkan sağlayacak olan bu gözlemevi muhteşem deneyimleri de elde etmenize olanak tanımakta. Hafta sonu ya da hafta içi dilediğiniz bir gün bu gözlemevini ziyaret etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Gözlem evinin giriş saatleri hafta sonu için saat 10.00 ile 16.30 arasındadır. Eğer hafta içi ziyaret edecekseniz de saat 09.00 ile 16.30 saatlerinde arasında giriş sağlayabilirsiniz.

Viaport Marina

2012 yılında açılmış olan bu alan içerisinde farklı tesisleri de barındırıyor. Özellikle alışveriş dükkanlarının da içerisinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Outlet mağazalarına da bu marina sayesinde ulaşabilmek mümkün. Genel olarak hafta sonlarında aileler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bu yer, içerisinde bowling ve sinema gibi etkinlikleri de barındırmakta. Keyifli vakit geçirebilmek adına saat 11.00 ile 23.00 saatleri arasında Viaport Marina’ya giriş yapabilirsiniz.

ViaSea Temapark

Ailenizle birlikte eğlenceli vakit geçirmek mi istiyorsunuz? Hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz bu temapark içerisinde akvaryumu barındırmakta. Çeşitli balıkları çocuklarınızla gözlemleme şansını elde edebileceğiniz bu alan sayesinde dilerseniz rehber eşliğinde bilgiler de alabilirsiniz. Hafta sonları saat 20.30’a kadar ziyaret edebileceğiniz bu alan, diğer günlerde 19.00’a kadar açıktır. Giriş için belli bir ücret alınmakta. İçerisinde lunaparkın da yer aldığı bu alan çocuklarınızın hiç ayrılmak istemeyeceği türden.

HoloZoo Nuh’un Gemisi

Bu alan Türkiye’de bir ilk olma özelliğine de sahip. Türkiye’deki ilk hologramlı hayvanat bahçesi olması hayvanseverler tarafından da yoğun bir ilgiyle karşılanmasına imkan tanıyor. Dış yapısının da Nuh’un Gemisi’nden ilhamla tasarlandığı bilinmekte. Ayrıca nesli tükenen canlıların da hologramla yansıtıldığı bu park, ailece severek gidebileceğiniz alanlar içerisinde. Alana girebilmek için bir ücret ödemenize gerek bulunmuyor.

Tuzla Manastır Koyu

Sakin vakit geçirmek isteyen İstanbul halkının en çok vakit geçirdiği alanlardan birisi olan bu koy, muhteşem bir manzarayı da ayaklarınızın altına sermekte. Masmavi denizin karşısında dilerseniz bir sandalye atıp dinlenme imkanını yakalayabilirsiniz. Çevresinde yer alan işletmelerde keyifli vakit geçirmeniz de mümkün.

Tuzla Sahili

Sabah yürüyüşleriniz için tercih edebileceğiniz bir yer olan bu sahil, yaz aylarında oldukça kalabalık olmakta. Civarlarında da restoran ve kafeler bulunuyor. Yürüyüşün yanı sıra bisiklete binme imkanını da bu sahilde yakalayabileceksiniz.

Tuzla Kaplıcaları

Yabancı turistlerin de ilgisini çeken bu kaplıcalar şifalı olma özelliğiyle bilinmekte. Minerali sayesinde bedensel açıdan dinlendiren kaplıcaların çevresinde konaklamak da mümkün hale getirilmiş.

Tuzla Kent ve Mübadele Müzesi

Mübadele sonrasında Rum ve Türk vatandaşlarının eşyalarının sergilendiği bu müze, Tuzla’da gezilebilecek müzeler arasında yer almakta. Ücretsiz bir şekilde gezilebilecek olan müzede mübadeleye dair daha ayrıntılı bilgi edinebilmek de mümkün. Pazartesi günleri kapalı olan müze, diğer günler ziyaret edilebilir.

Mercan Antik Dalgakıran

Mercan Koyu’nda yer alan Mercan Antik Dalgakıran, ziyaretçiler tarafından da oldukça beğenilen yerlerden birisi. Türkiye’de kesinlikle en az bir kez görülmesi gereken yerler arasında. Limanın tam karşısında yer almakta. Sizler de Tuzla geziniz sırasında Mercan Antik Dalgakıran’ı ziyaret edip sakin ve huzurlu vakit geçirme imkanını elde edebilirsiniz.

Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı

Spa salonu, restoranlar ve gözlemevi ile bezenmiş olan bu eğitim parkında aynı zamanda havuz bölümü de yer alıyor. Çocuk oyun alanlarını da içermesi çocuklu aileler tarafından sıklıkla ziyaret edilmesine imkan tanımakta. İçerisinde Türkiye’nin ilk Holografik Hayvanat Bahçesi’nin de yer aldığı park, gözlemevi sayesinde astronomi hakkında daha da bilgilenmenizi sağlıyor. Ayrıca havuz bölümünün erkek ve kadınlar için farklı yerlerde olduğunu söylemek mümkün. Ziyaretçilerin daha rahat vakit geçirebilmesi adına böyle bir düzenlemey gidilmiş. Sevdiklerinizle beraber Tuzla’ya geldiyseniz mutlaka bu alanı ziyaret etmelisiniz. İçerisinde çok fazla etkinlik olduğu için sıkılmanıza imkan bile kalmayacak.

Yorum Yap
Ad Soyad
E-Posta
Telefon
Mesaj
Doğrulama kodu : 694
Populer Yazılar
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz